Najważniejsze cechy manicure akrylowego

Manicure żelowy – na czym polega i jakie są jego zalety?
1 grudnia 2017
Manicure akrylowy w domu
1 grudnia 2017

Najważniejsze cechy manicure akrylowego

Jednym z bardzo popularnych w ostatnich latach rodzajów manicure’u jest manicure akrylowy. W tym artykule omówimy jego wady i zalety oraz sposób przeprowadzania, dzięki czemu nasze czytelniczki będą mogły podjąć wybór, czy jest to właściwa dla nich opcja.

Wykorzystywany w tego typu manicurze nim akryl jest samoistnie utwardzającym się proszkiem, który daje manicure wyjątkowo trwały, utrzymując się na paznokciach nawet miesiąc. Jest to jedna z najbardziej bezpiecznych metod manicure’u, która nie powoduje uszkodzenia warstwy paznokcia, przez co jest opcją bardzo polecaną dla osób posiadających łamliwe paznokcie. Dla nich istotny będzie również fakt, że akryl doskonale maskuje wszelkie niedoskonałości, które powstały na paznokciu na przykład z powodu obgryzania. Co więcej, akryl pozwala na regenerację paznokcia, ponieważ nie przeszkadza mu w odrastaniu. Jeśli chodzi zaś o jego wady, należy przede wszystkim wymienić duszący zapach akrylu, który na pewno jest dużym mankamentem dla kobiet w ciąży. Na szczęście jednak dostępny jest na rynku akryl bezwonny.

Metoda nakładania manicure akrylowego jest następująca: połączony z liquidem akryl nakłada się na płytkę paznokcia lub tips i czeka się kilka minut, aż ulegnie utwardzeniu. Następnie piłuje się paznokieć, by zyskał pożądany kształt i nakłada się bazę i lakier. Nie jest to zatem bardzo skomplikowany zabieg, dlatego można nauczyć się wykonywać go samodzielnie. Naprawdę warto spróbować, ponieważ można dzięki temu zdecydowanie zredukować koszty!