Manicure żelowy – na czym polega i jakie są jego zalety?

Jak usuwa się lakier hybrydowy?
1 grudnia 2017
Najważniejsze cechy manicure akrylowego
1 grudnia 2017

Manicure żelowy – na czym polega i jakie są jego zalety?

Świat manicure jest obecnie bardziej zróżnicowany niż kiedykolwiek. Jedną z ciekawszych dostępnych teraz opcji jest manicure żelowy, który zdobywa uznanie coraz większej ilości kobiet. Jakie są najważniejsze cechy tego rodzaju manicure i dla kogo najlepiej się on sprawdzi? Odpowiedzi podamy poniżej!

Manicure żelowy wykorzystuje lakiery żelowe, które utwardza się za pomocą lampy UV. Lakiery tego rodzaju można nakładać zarówno na naturalnej płytce paznokciowej, jak i doklejonych tipsach. Sprawia to, że bardzo dobrze sprawdzą się zarówno u kobiet o pięknych, długich i zadbanych paznokciach, jak i u tych, których paznokcie są zniszczone i krótkie. Należy tylko zdać sobie sprawę, że manicure żelowy nie jest niestety tak trwały jak akrylowy czy hybrydowy, nie poleca się więc go raczej kobietom, które często wykonują prace manualne – chociaż jeżeli lakier zostanie nałożony w profesjonalny sposób i nie będzie wystawiany na szwank, będzie mógł utrzymać się na paznokciu nawet przez kilka tygodni.

Oprócz uniwersalności, manicure żelowy ma jeszcze kilka innych ciekawych zalet. Warto zwrócić uwagę na to, że jest zupełnie bezwonny, a także pozwala na uzyskanie bardzo finezyjnych, a zarazem subtelnych efektów. Prawidłowo wykonana manicure żelowy wygląda, jakby na paznokieć nic nie zostało nałożone, jest to zatem propozycja dla kobiet, które chcą wyglądu pełnego klasy.

Manicure żelowy wymaga specjalistycznego sprzętu oraz sporej precyzji wykonania, dlatego większość kobiet wybiera wykonanie zabiegu w salonie manicure. Z drugiej strony jednak można go również wykonywać w domowych warunkach za pomocą lampy UV. W obu przypadkach ważne jest zachowanie najwyższego standardu higieny. Zabieg musi być bowiem wykonywany w rękawiczkach i wymaga zdezynfekowania paznokci. W innym przypadku paznokcie mogą ulec zniszczeniu, a przecież nie na tym nam zależy!