Manicure hybrydowy w domu – wyposażenie i koszta

Jaka lampa do manicure hybrydowego – UV czy LED?
1 grudnia 2017
Jak wykonuje się manicure hybrydowy?
1 grudnia 2017

Manicure hybrydowy w domu – wyposażenie i koszta

Manicure hybrydowy zyskuje coraz większą ilość zwolenniczek, które cenią sobie jego trwałość i piękny wygląd. Osoby zainteresowane tą formą manicure mogą zdecydować się na wizytę w salonie kosmetycznym lub przeprowadzenie zabiegu w domowym zaciszu. Osoby, które rozważają założenie domowego salonu manicure hybrydowego na pewno ciekawe są, jakie jest niezbędne wyposażenie oraz jakie są związane z jego kupnem koszta. Z tym drugim pytaniem wiąże się jeszcze kolejne: Czy to się opłaca? Na wszystkie te pytania postaramy się udzielić rzetelnej odpowiedzi poniżej.

Podstawowym elementem warsztatu będzie oczywiście lampa UV. Na rynku dostępnych jest wiele lamp tego typu z bardzo różnych półek cenowych, jednak dla początkujących osób wystarczy model za cenę około pięćdziesięciu złotych – nie jest to więc szczególnie ekstrawagancka inwestycja!

Następnie przechodzimy do lakierów, którego cena to około 26 zł za 6ml, topu (21 zł/6ml) oraz bazy (21 zł/ml), a także służący do odtłuszczania paznokci cleaner (10 zł/125 zł) Dalej będą narzędzia, a więc wszelkie akcesoria do przygotowania paznokci oraz płatki kosmetyczne, które praktycznie każda kobieta ma w kosmetyczce.

Jeżeli podliczymy wszystkie koszty związane z zakupem wyposażenia, okaże się że nie wyniosą one więcej niż dwieście złotych. Tyle samo wydamy na dwie lub trzy wizyty w salonie, a więc łatwo stwierdzić, że jest to wydatek jak najbardziej opłacalny. Może się szybko zwrócić tym bardziej, że zawsze możemy nieco dorobić robiąc manicure koleżankom za niewielką opłatą. Jeżeli stwierdzimy, że pragniemy założyć domowy salon manicure, z czasem możemy pokusić się o kupno bardziej wyrafinowanego wyposażenia.