Manicure akrylowy w domu

Najważniejsze cechy manicure akrylowego
1 grudnia 2017

Manicure akrylowy w domu

Jak większość innych technik manicure, manicure akrylowy można z powodzeniem wykonać w domowym zaciszu jeżeli mamy chwilę czasu, nieco wprawy i odpowiednie wyposażenie. W tym artykule opiszemy, w co należy się w tym celu wyposażyć i jakie kroki należy podjąć.

Podstawą wyposażenia są akrylu w proszku, liquid, primer, tipsy i klej do nich oraz płyn do dezynfekcji rąk i narzędzi. Jeśli chodzi zaś o narzędzia, potrzebne będą koniecznie waciki, gilotyna do skracania tipsów, pędzelek do nakładania akrylu, pilniki i bloczek polerski. Na szczęście nie trzeba wszystkich niezbędnych elementów kupować osobno, ponieważ w sklepach internetowych dostępne są zestawy do manicure akrylowego, których cena waha się od kilkudziesięciu złotych do ponad dwustu. Możemy zacząć od podstawowego zestawu i przejść do bardziej rozbudowanych, gdy nieco bardziej już poczujemy bakcyla. Niezależnie od tego, czy wybierzemy opcję podstawową, czy o wiele bardziej rozbudowaną, własnoręczne wykonywania manicure akrylowego naprawdę się opłaca biorąc pod uwagę, że chodząc do salonu musielibyśmy wydawać sumy rzędu 70-120 zł miesięcznie.

Jeszcze zanim zaczniemy zabieg, trzeba będzie wykonać szereg działań przygotowawczych. Najpierw musimy pamiętać o dokładnym zdezynfekowaniu dłoni oraz skrócenia paznokci z użyciem szklanego pilnika oraz odsunięciu skórek drewnianym patyczkiem do manicure. Później zajmujemy się dokładnym zmatowieniem paznokcia pilnikiem długoziarnistym, odtłuszczeniem paznokcia alkoholem kosmetycznym, dopasowaniem kształtu tipsa do paznokcia oraz spiłowaniem tipsów pilnikiem i skróceniem ich z użyciem gilotyny. Później zaś czeka nas nałożenie kwasu na płytkę paznokcia i wymagający pewnej wprawy etap, którym jest tworzenie masy z proszku i liquidu, które należy mieszać ze sobą w proporcjach 2/5 proszku i 3/5 płynu. Warto przy tym pamiętać, że masa bardzo szybko gęstnieje, przez co jej modelowanie staje się bardzo trudne, dlatego ten etap trzeba ukończyć jak najszybciej. Kiedy już paznokcie się utwardzą, można ukształtować je za pomocą pilnika i wreszcie pomalować.

Warto jednak poświęcić trochę czasu, by dobrze opanować robienie manicure’u akrylowego samodzielnie, ponieważ można dzięki temu z czasem nauczyć się robić manicure nie gorszy niż w salonie, wydając przy tym o wiele mniej pieniędzy. Być może z czasem odkryjemy w sobie prawdziwą artystkę w tej dziedzinie, szczególnie że ta forma manicure’u oferuje naprawdę mnóstwo interesujących możliwości.