Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy w domu – wyposażenie i koszta
1 grudnia 2017
Jak usuwa się lakier hybrydowy?
1 grudnia 2017

Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

W jednym z artykułów omówiliśmy już kwestię wyposażenia niezbędnego, by manicure hybrydowy wykonywać w domowych warunkach oraz związanych z jego kupnem kosztów. Osoby, które udało się przekonać, że za domowy manicure hybrydowy jak najbardziej warto się zabrać, teraz na pewno będą chciały się dokładnie dowiedzieć, jak przebiega proces jego nakładania. Wyjaśnimy to w tym artykule!

Trzeba zacząć od przygotowania paznokcia, by manicure dobrze się „przyjął”. Użyjmy zatem bloku polerskiego, by zmatowić paznokcie i usuńmy skórki za pomocą specjalnego płynu. Następnie wyjmijmy z kosmetyczki pilniczek, by przykrócić paznokcie i przemyjmy je używając wacika odtłuszczającego. W ten sposób mamy już przygotowany „grunt”!

Jak na razie procedura nie wydaje się szczególnie złożona i nie ma co się martwić – potem nie robi się dużo trudniej. Przygotujmy bazę, lakier oraz top coat i kolejno je nałóżmy, po każdej fazie wkładając paznokcie na kilka minut do lampy (dokładny czas naświetlania lampy powinien być podany przez producenta). Nie jest to zatem skomplikowany proces, choć jest jeden aspekt, który sprawia, że wymaga nieco wprawy. Otóż należy pamiętać, że każdą z warstw trzeba nałożyć jak najcieniej – tylko wtedy zapewnimy manicure’owi najlepszą możliwą trwałość. Tego oczywiście można się nauczyć, więc nawet jeżeli z początku nie będziemy potrafili nałożyć odpowiednio cienkiej warstwy, na pewno z czasem uda się nam to osiągnąć. Warto się postarać, by móc w zaciszu własnego domu nałożyć sobie manicure, który będzie nam dodawał szyku przez kilka tygodni!