Jak usuwa się lakier hybrydowy?

Jak wykonuje się manicure hybrydowy?
1 grudnia 2017
Manicure żelowy – na czym polega i jakie są jego zalety?
1 grudnia 2017

Jak usuwa się lakier hybrydowy?

Skoro poruszyliśmy już kwestię sposobu nakładania lakierów hybrydowych w domowych warunkach, teraz trzeba omówić sprawę równie ważną – jak je usuwać? Na szczęście nie jest to wcale tak trudne, by nie można było sobie z tym poradzić bez wizyty w salonie, gdzie ten zabieg wykonuje się za kilkadziesiąt złotych (zakładając, że lakier trzyma się na paznokciach około dwóch tygodni, moglibyśmy w takim przypadku na usuwanie lakieru wydawać prawie sto złotych miesięcznie!).

Na początku należy nadmienić, że kroki mające na celu uczynienie usuwania lakieru jak najbardziej bezproblemowym należy podjąć już wtedy, gdy… dopiero mamy nałożyć lakier! Otóż lakier będzie schodził tym lepiej, im wyższej będzie jakości. Kiepskie lakiery mogą pozostawić pozostałości i będzie je trzeba niestety je piłować. Pamiętajmy zatem, żeby używać wyłącznie sprawdzonych, markowych lakierów – chociaż prawdziwym pasjonatkom hybryd tej kwestii pewnie nie trzeba nawet naświetlać!

Istnieją dwa bardzo proste i skuteczne sposoby usuwania lakieru hybrydowego, które z powodzeniem można wykorzystać samodzielnie. Pierwszy polega na zanurzeniu paznokci w miseczce z acetonem, drugi zaś na przyłożeniu do paznokci płaktów kosmetycznych nawilżonych zmywaczem z acetonem i owinięciu palców wacikiem z folią aluminiową. Ten pierwszy sposób to zaledwie kilka minut, ten drugi zaś zajmie nam około kwadransa. Może się więc wydawać, że najlepiej będzie wybrać tę mniej czasochłonną opcję, jednak warto sobie uświadomić, iż zastosowanie zmywacza z acetonem jest o wiele mniej szkodliwe dla skóry wokół paznokci. Jeżeli więc nie mamy straszliwie napiętego grafiku, warto poświęcić te kilka dodatkowych minut, by zostawić skórę wokół paznokci w lepszym stanie, dzięki czemu kolejne zabiegi manicure będą dalej tak samo udane.